Proje Hakkında

Bilge Çocuk (Üstün Yetenekli Çocuk) Projesi Nedir?

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul Kalkınma Ajansı “ÇOCUKLARIN VE GENÇLERİN GİRİŞİMCİLİK, BECERİ VE GELECEKLERİNİ DESTEKLEME MALİ DESTEK PROGRAMI” tarafından desteklenmiş olan bir projedir. Projenin başarı ile tamamlanması üzerine, Ümraniye Belediyesi Tarafından genişletilerek eğitim hayatına devam etmesine karar verilmiştir.

 

Bilge Çocuk Projesi Akademik Kadrosu ve Kurulu

Projemiz kapsamında verilen eğitim içerikleri akademik kadromuz tarafından hazırlanmakta, ardından akademik kadronun onayına sunulmaktadır. Akademik kurulumuzdan onay alan etkinlikler eğitim programımıza dahil edilmektedir.

 

Eğitici Eğitimleri

Öğrencilerimize eğitim verecek olan öğretmenlerimiz kendi uzmanlıklarına ve tecrübelerine ek olarak Temel ve Branş Eğitimler adı altında eğitimler almaktadırlar. Eğitici  eğitimlerinin ilk kısmı olan Temel eğitimler ile öğretmenlerimizin üstün yetenekli bireyler hakkında sahip oldukları bilgiler zenginleştirilirken, Branş eğitimleri ile ise eğitim dönemi boyunca yapacakları etkinlikler konusunda pratik kazanmaktadırlar.


Aile Eğitimleri

Ailelerimiz üstünler kimlerdir ve özellikleri nelerdir, üstünler ile iletişim, üstünlerin aileleri ile ilişkileri, üstünlerin yaşadıkları problemler  vb. içeriklere sahip seminerlere katılmaktadırlar.


Öğrencilerimiz Nasıl seçilir?

Öğrencilerimiz Milli Eğitim tarafından yapılan zeka testleri sonucunda özel yetenekli birey olduğu belirlenen öğrencilerdir. Üstün yetenekli tanısı almış olan öğrenci velilerinin kurumumuza şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 

Eğitimler Nerede Yapılır?

Eğitimlerimiz Ümraniye Dudullu Necip Fazıl Kültür ve Eğitim Merkezinde verilmektedir.


Öğrenci Eğitim Takvimi

Eğitimlerimiz genel olarak Ekim-Kasım aylarında başlayıp Mayıs-Haziran aylarında bitmektedir. Eğitim süremiz 24 haftadır.